میس گل ، مجله اینترنتی نگهداری و پرورش گل و گیاه

انواع گل کاغذی

۱: گل کاغذی باشکوه B.fastuosa: که دارای درختچه ای قوی با برگ های بیضی نوک تیز و برگه های ( برگه هائی که مردم عادی آنرا گل می دانند ) صورتی مایل به قفائی است . این قسم را از قدیم می کاشته اند ولی بعدا گونه های تازه که بدست آمده و برگچه های آنها به رنگ زرد نارنجی، قرمز شنجرفی است، بسیار پر گل تر از قسم اصلی می باشند، بیشتر رواج یافته بطوریکه کم کم کاشتن قسم اصلی متروک میشودو این گونه ها در تهران به گل کاغذی مصری معروف شده، زیرا قلمه های آنرا از مصر آورده و زیاد کرده اند.

۲: گل کاغذی گلابرا B.glabera: اصل آن از کشور برزیل است و بوته آن رونده و پوست شاخه ها قهوه ای دارای تیغ های کمانی به بلندی یک سانتیمتر با برگهای بیضی نوک تیز مایل به کبود که برگه های اطراف گلش صورتی است. این قسم زیاد کاشته شده و از آن گونه های متعددی بدست آورده اند بنام های:

الف – گل کاغذی ساندر B.sanderiana: با گل های فراوان به رنگ زرد تیره.

ب – گل کاغذی ابلق B. variegate: که برگ هایش از لکه های سفید ابلق شده است.

پ – گل کاغذی سیفری B.cyphery: که برگچه های دور گلش صورتی پُر رنگ است.

ت – گل کاغذی کریمسون لاک B.crimson lake: با برگچه های بزرگ بیضی به رنگ شنجرفی میباشند.

۳: گل کاغذی خاص B.seeciosa: که برگچه های دور گل آن به رنگ صورتی مایل به بنفش می باشد. از این قسم نوعی بنام، گل کاغذی برزیلیB.brasiliensis ،بدست آورده اند که رنگ برگچه ها قرمز تند یا قرمز شنجرفی است.

۴:گل کاغذی رفول ژن B.refulgens: که شاخه های گلدار آن دراز و آویخته و برگچه های دور گلش ارغوانی مایل به بنفش است. این گیاه احتیاج به کود قوی و فراوان و آب کم و مرتب دارد .

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *