میس گل ، مجله اینترنتی نگهداری و پرورش گل و گیاه

دلایل زرد شدن برگ ها

میس گل

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

۱- اولین علت زرد شدن یا سوختن نوک برگهای گل ، آبیاری زیاد است.چون باعث خفگی ریشه میشود ، هنگامی که ریشه گیاه خفه شود، گیاه دیگر قادر به رشد ریشه های جدید و مصرف آب نیست.

موضوع ماندن آب زیادی درون خاک بسیار رایج است که دلیل آن یا آبیاری بیش از حد است یا گلدان نامناسب .برخی از گلدانها سوراخ های کافی برا عبور آب را ندارند و آب به راحتی از زیر گلدان خارج نمیشود.

۲- دلیل دوم هوای خیلی گرم و یا خیلی خشک است.گرما باعث می شود که گیاه خاموش شود و رطوبت نگیرد . اگر هوا خیلی خشک باشد، رطوبت از برگ های گیاه تبخیر می شود و باعث سوزش برگها می شود.

۳- دلیل سوم نور بیش از حد است.اگر یک گیاه آپارتمانی را در یک مکان آفتابی قرار داده شود ، این می تواند باعث سوختن برگ شود . اگر در باغ یا بالکن خود به طور طبیعی سایه دار دارید، گیاه را زیر سایه قرار دهید، یا یک گیاه بلندتر بیرونی که مشکلی با آفتاب ندارد را در مقابل آن قرار دهید،تا برای آن سایه ایجاد شود. یا از یک پرده یا چتر استفاده نمائید.

۴- دلیل چهارم کود بسیار زیاد است.کود زیاد می توانند باعت آسیب جدی به ریشه ها و گیاهان شود . در طول ماه های گرم تابستان از کود زیاد استفاده نکنید.

۵- دلیل پنجم هم خاک نامناسب است که زهکشی خوبی ندارد.برای متوجه شدن اینکه خاک زهکشی خوبی ندارد کافیه گلدان را آب بدهید اگر آب بلا فاصله از زیر گلدان خارج شد که زهکشی خوب است اما اگر در خارج شدن آب اتفاق افتاد ، گلدان مناسب نیست.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *