میس گل ، مجله اینترنتی نگهداری و پرورش گل و گیاه

ساختن جزیره برای گلدان

میس گل

۱۲ تیر ۱۳۹۸

یکی از روش های تامین رطوبت مورد نیاز گیاه استفاده از زیر گلدانی سنگریزه دار حاوی آب است که به آن جزیره هم میگویند و باعث می شود رطوبت کافی در اختیار برگ ها قرار گیرد و دمای اطراف گیاه نیز چند درجه کمتر شود .

برای گلدان های دیواری می توانید از روش غبارپاشی برگ ها استفاده کنید البته به جز سرخس .سرخس را روی یک پایه یا میز قرار دهید .

برای تامین رطوبت مورد نیاز این گیاه ابتدا یک زیر گلدانی را که بزرگتر از زیر گلدانی گیاه است تهیه کنید و داخل آنرا تا لبه آن سنگریزه های درشت بریزید.

سپس زیرگلدانی را تا نیمه ارتفاع دیواره آن آب بریزید و گلدان سرخس را بر روی سنگریزه ها قرار دهید. مراقب باشید تا ته گلدان سرخس با آب موجود در زیر گلدانی دوم، تماس نداشته باشد.

گرمای محیط آب داخل زیر گلدانی دوم را به تدریج تبخیر کرده و رطوبت مورد نیاز برگسار گیاه را فراهم میکند. با اتمام آب زیر گلدانی دوم، مجدد داخل آن آب بریزید تا عمل تبخیر ادامه یابد.

برای ساختن جزیره ابتدا به یک زیر گلدانی بزرگتر از گلدان نیاز دارید بعد باید سنگ ریزه ها را داخل زیر گلدانی بچینید و بعد اب روی سنگ ریزه ها بریزید و گلدان را طوری قرار دهید که با اب در تماس نباشد چون باعث میشود اب داخل گلدان برود و ریشه پوسیده شود

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *