میس گل ، مجله اینترنتی نگهداری و پرورش گل و گیاه

۶ نکته درمورد سانسوریا

۱– استفاده هر دو ماه یک‌بار از سم قارچ کش مانکوزب جهت پیشگیری از بیماری قارچ به صورت دو گرم در یک لیتر الزامی هست، هم در خاک و هم برگ‌ها، این گیاه بسیار محکم در صورت ایجاد لکه گندیدگی در روی برگ‌ها به سرعت خراب میشه که باید حتماً با مانکوزب از این بیماری پیشگیری شود.

۲– جدیداً سانسوریا های رنگی در بازار دیده می‌شود که این رنگ‌ها طبیعی نبوده و فقط برای زیبایی گیاه استفاده می‌شود و با رشد گیاه آن نیز بزرگ می‌شود. این رنگ‌ها با دستگاه‌های مخصوص بر روی گیاه زده می‌شود. رنگ‌ها نیز مخصوص این کار بوده و نمی‌توان با رنگ‌های شیمیایی رنگ‌آمیزی کرد.

۳– این گیاه توانایی بالایی در تصفیه هوای محیط داره. پس پیشنهاد میکنیم از این گیاه در اتاق خواب استفاده کنید. هم زیبایی خاصی به اتاق خواب میده و هم سلامتی رو براتون به ارمغان میاره.

۴– ترکیب این گیاه با اگلونما صحنه ی زیبایی ایجاد میکند زیرا این گیاه بصورت نیمه چتر دید را به سمت پایین در دور تا دور گلدان و سن سی ویرا به صورت عمودی دید را به سمت بالا هدایت میکند و اگر از پوتوس هم به عنوان گل آویز در کنار اگلئونما استفاده شود منظره دلفریبی به اتاق میدهد!

۵– یکی از نکات مفید و مثبت دیگر اینکه این گیاه کم توقع دارد اینست که بخاطر بافت پر آب و گوشتی خودش توانایی بسیار زیادی در مقاومت در برابر بی آبی و خشکی دارد. پس با خیال راحت به سفرهای دو سه هفته ای رفته و هیچ نگرانی نداشته باشید.

۶– سانسوریا در زمان بالغ شدنش به گل می شینید یعنی تولد یک گل خوشبو از سانسوریا که هوا رو معطر میکند. این گل به رنگ سفید و سبز هست اما زیبایی خاصی ندارد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *