میس گل ، مجله اینترنتی نگهداری و پرورش گل و گیاه

آچینو گروزونی

دما

دمای کمتر از ۵ درجه سانتی گراد را تحمل نمی کند. سعی کنید در فصل پاییز و زمستان کاکتوس اچینو خود را به داخل منزل بیاورید. یخبندان باعث مرگ گیاه می شود.

رطوبت

اگر چه بارندگی زیاد موجب پوسیدگی تنه می شود اما اسپری آب در فصل تابستان و بهار را بسیار می پسندد.

آبیاری

نیاز آبی کمی دارد. در زمستان و پاییز ماهی یکبار نیاز به آب دارد. آب آبیاری بهتر است ۲۴ساعت بیرون قرار بگیرد تا کلر آن بپرد.

تغذیه

با کود مایع پتاس بالا از بهار تا اواخر تابستان اچینو را تغذیه کنید. ماهی یک الی دو بار کود دهید.

مبارزه با آفات و بیماری های کاکتوس اچینو

آب زیاد و عدم تهویه مناسب موجب ابتلا به بیماری های قارچی در این گیاه می شود. در صورت مشاهده علایم قارچی از قارچ کش بنومیل با دستور مصرف استفاده کنید.
شپشک آرد آلود از دیگر آفات این گیاه می باشد که در قسمت مودار این گیاه به شکل خیلی ریز به وجود می آید. اسپری مدام با آب سرد از دلایل به وجود آمدن این بیماری می باشد. در صورت مشاهده از سم دیازینون با کمی مایع ظرف شویی استفاده شود.
کنه تار عنکبوتی از خطرناک ترین و بدقلق ترین آفات کاکتوس اچینو می باشدکه خلاص شدن از شر این آفت سخت است . لکه های زرد رنگ روی این گیاه از علایم اولیه حمله این کنه است. در ادامه با تشدید بیشتر، لکه ها به رنگ قهوه ای در می آیند. خشکی هوا موجب بروز کنه دو نقطه ای یا کنه تار عنکبوتی می شود. ساده ترین راه پیشگیری اسپری آب ولرم به صورت مرتب روی این گیاه می باشد. روش مبارزه خاصی ندارد.
آبیاری بیش از حد در زمستان موجب پوسیدگی قارچی و از بین رفتن گیاه می شود.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *