میس گل ، مجله اینترنتی نگهداری و پرورش گل و گیاه

استاپلیا

STAPELIA

آبیاری

این گیاه نیاز به نور مستقیم  و آب در حد متوسط در فصل رشد دارد.

خاک

کاکتوس گل ستاره دریایی نیاز به خاک مخلوط (۲ قسمت لوم و ۱ قسمت شن و ماسه ریز) که به خوبی با سنگ های کوچک زهکشی شده دارند.

 تغذیه

آنها نیاز به محیط سرد و خشک در طول دوره استراحت خود در فصل زمستان دارند.تغذیه با کود متعادل رقیق ½ یک بار در طول فصل رشد توصیه میشود.

 

تکثیر

گل قورباغه ای را از طریق کاشت بذر در اواسط بهار تکثیر می کنند. بذرها را در سینی بذر، حاوی کمپوست مخصوص گیاهان گوشتی بکارید و دردمای ۲۰ تا۲۱ درجه سانتی گراد نگاه دارید. نهالهای بذری در ۲ هفته رشد خواهد کرد. این گیاه را از طریق قلمه گیری یا تقسیم بوته هم می‌توانید تکثیرکنید. زمانی که گیاه رشد کافی کرده و به شکل انبوه در می آید، در اواخر بهار، به آرامی ساقه هایی را ازگیاه جدا کنید و سعی نمایید این ساقه ها همراه ریشه باشد. سپس آنها را در گلدانی با قطر دهانه ۶ تا ۹ سانتیمتر حاوی کمپوست گیاهان گوشتی و کاکتوس بکارید. خاک را نسبتا مرطوب نگه دارید. قلمه های ساقه ای را نیز از اوایل تا اواسط تابستان، با یک چاقوی تیز، از پایه مادری جدا کنید. سپس آنها راچند روزی کنار بگذارید تا در محل برش ساقه کال تشکیل شود، آنگاه آنها در گلدانی با قطر دهانه ۶ تا ۹ سانتیمتر حاوی کمپوست مخصوص گیاهان گوشتی و کاکتوس بکارید

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *