میس گل ، مجله اینترنتی نگهداری و پرورش گل و گیاه

گیاه پول چینی

Chinese money plant

مراقبت از گیاه پول چینی به عوامل مختلفی از جمله نور، دما، خاک، آبیاری و همچنین کوددهی بستگی دارد. برگ های این گیاه تحمل نور مستقیم و شدید آفتاب را ندارند، به همین دلیل بهتر است آن را در محیطی روشن اما به دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید تا برگ ها به خوبی رشد کنند و بزرگ شوند. آبیاری این گیاه معمولا هفته ای یک بار انجام می گیرد اما اگر احساس کردید هوا گرم است یا برگ های گل پول چینی بیحال شده اند بهتر است این کار را به هفته ای دو بار اختصاص دهید.

این گیاه در دمای پایین شادابی و رشد بهتری دارد، بنابراین سعی کنید آن را از محیط های گرم دور نگه دارید تا پس از مدتی در دماهای پایین برای شما گل های سفید زیبایی تولید کند. خاک این گیاه علاوه بر مرغوبیت باید به خوبی زهکشی شود؛ بنابراین حتما از گلدان های منفذدار برای کاشت و نگهداری گیاه پول چینی استفاده کنید. در زمینه کود دهی نیز لازم است بدانید در فصل های رشد این گیاه یعنی فصل های بهار و تابستان آن را با روش های مناسب کوددهی کنید. بهترین روش برای این امر استفاده از کودهای مایع و مغذی برای گیاهان می باشد. از دیگر موارد مهم در مراقبت از گیاه پول چینی تمیز کردن گرد و غبار از روی برگ های پهن این گیاه است. با این کار قطعا شادابی بسیاری به این گیاه خواهید بخشید.

آبیاری

اجازه دهید خاک گیاه در بین دو آبیاری به مقدار زیادی خشک شود و سپس آبیاری بعدی را انجام دهید. پپرومیا پیله آ در هوای گرم و آفتابی به آبیاری بیشتری نیاز دارد. همچنین اگر برگ‌های گیاه شروع به شل شدن کردند، به آن معنی است که گیاه به آبیاری مجدد نیاز دارد.

دما

این گیاه به دماهای پایین مقاوم است و گاهی می‌تواند دماهای نزدیک به یخبندان را هم تحمل کند. اگر اجازه دهید پپرومیا پیله آ دوره‌ای سرما ببیند، ممکن است بعد از آن گل‌هایی سفید و کوچک برای‌تان تولید کند و یا رنگ ساقه‌ها صورتی شود.

خاک

پپرومیا پیله آ خاک گلدانی بازهکشی خوب را دوست دارد و گلدانی که گیاه در آن کاشته می‌شود حتما باید دارای سوراخ‌های زهکش باز و به مقدار کافی باشد.

کود دهی

گیاه را در طول فصل رشد، بهار و تابستان، با کودهای مایعی که حاوی تمامی عناصر مورد نیاز گیاه هستند، به صورت ماهانه کود دهی کنید.;

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *